با سلام و احترام.
امروز می خواهیم در خصوص آموزش نصب و راه اندازی افزونه های وردپرس به روش های مختلف را به شما آموزش دهیم.
همان طور که می دانید هر سایتی فقط با وجود یک سیستم مدیریت محتوا و یک قالب نمی تواند سایت موفقی باشد زیرا در عمل فعالیتها محدود شده و امکانات برای استفاده ندارد. بنابراین در این زمان چه باید کرد؟ و چطور می توانیم امکاناتی را در اختیار یک سایت قرار دهیم تا بتوانیم اقدامات موثری انجام دهیم؟
در هر سیستم مدیریت محتوایی گزینه ای به نام پلاگین یا ماژول یا افزونه وجود دارد که با افزودن آن ها می توان بر امکانات سایت افزود تا بتوانیم فعالیت های متهددی انجام دهیم. ما برای افزودن هر امکانی می توانید با نصب پلاگین یا افزونه ی وردپرس امکانات سیستم مدیریت محتوا وردپرس را افزایش دهید.
خوب امروز می خواهیم به روش استفاده از افزونه ها و نصب آن بپردازیم.

نصب افزونه وردپرس:
در پیشخوان وردپرس گزینه ای با عنوان افزونه ها وجود دارد که می توان با کمک این قسمت هر افزونه ای که مورد نیاز باشد را به راحتی بارگذاری و فعال کرد و سپس اگر افزونه دارای تنظیماتی است می توان به تنظیم کردن آن بپردازید.

-alfatheme

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید در زیر منوی “افزونه های نصب شده” تمامی افزونه هایی که برای سیستم مدیریت محتوا نصب شده است برای شما نمایش داده خواهد شد. برای نصب یک افزونه می توانیم بر روی گزینه “افزودن” در بالای صفحه و با در زیر منوی افزونه ها بر روی گزینه ی “افزودن” کلیک کنید.

-alfatheme

در این صفحه که برای شما نمایش داده می شود افزونه های موجود در مخزن وردپرس را مشاهده می کنید و شما می توانید با جستجو کردن نام افزونه مورد نیاز، افزونه ی خود را بدون دانلود کردن نصب و فعال کنید.
به طور مثال ما می خواهیم یکی از افزونه ها را انتخاب و بر روی گزینه “نصب” کلیک کنید.سپس به صفحه اطلاع رسانی نصب افزونه منتقل می شوید و باید بر روی گزینه “فعال کردن افزونه” کلیک کنید. پس از آن افزونه شما در پنل پیشخوان وردپرس قرار می گیرد و می توانید آن را تنظیم و استفاده کنید.

-alfatheme

آموزش بارگذاری افزونه از روی کامپیوتر شخصی:

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید می توانید افزونه مورد نظر را از کامپیوتر شخصی خود انتخاب و نصب کنید برای اینکار باید ابتدا روی گزینه “Choose File” کلیک کنید و فایل Zip شده را انتخاب و سپس بر روی نصب کلیک کنید.

بروز رسانی افزونه ها

سازنده ی افزونه های معتبر و خوب در مدت زمان های مشخصی بروز رسانی هایی انجام می دهند که تغییراتی را به دنبال دارد. پس از بروز رسانی در لیست افزونه ها برای شما مشخص خواهد شد.

-alfatheme

برای بروزرسانی افزونه بر روی گزینه “هم اکنون به روز رسانی کنید” کلیک کنید و سپس افزونه به صورت اتوماتیک به روز کنید و همچنین شما می توانید جزئیات صفحه ی افزونه را از همین قسمت ملاحظه کنید و به مدیریت آن بپردازید.

نکته ی مهم!!! برای نصب افزونه ها شتاب زده نشوید و هر آنچه که با تحقیق به آن نیاز دارید را نصب کنید. وجود تعداد زیادی افزونه بدون کارایی در کنار هم هیچ سودی ندارد و ممکن است حتی باعث ناسازگاری هایی در سیستم شما شود. پس بسیار دقیق باشید.

جمع بندی!
برای اینکه بتوان یک سایت کامل ساخت و با توجه به نیازهایی که وجود دارد آن را تامین کرد وجود افزونه هایی برای عملکردهای بخش های مختلف لازم و ضروری است. در وردپرس تقریبا برای هر کاری یک افزونه وجود دارد که کاربران می توانند به راحتی آن را نصب کنند و استفاده نمایند.

از کجا شروع کنم؟

دوست گرامی قبل از هر اقدامی برای راه اندازی وی سایت، اگر یکی از محصولات ما انتخاب شماست یا اگر مدیر یک وب سایت هستید حتما باید مباحث زیر را به عنوان یک مدیر وب سایت مطالعه بفرمایید که نسبت به رقبای خود برتری داشته باشید، موارد زیر را به ترتیب مطالعه بفرمایید.

دیدگاه‌های این نوشته

  1. […] به آموزش تکمیل تر در خصوص آموزش نصب افزونه نیاز دارید می توانید اینجا کلیک […]

  2. سایت بسیار عالی دارید
    موفق باشید