همان طور می دانید اسپم ها برای هر فردی که دارای وب سایت می باشد بسیار آزاردهنده می باشد، این اسپم های ممکن است از بخش های مختلف وارد سایت شده اما بیشترین تاثیر را در بخش دیدگاه ها دارد. در وردپرس نیز به همین صورت می باشد و برای مقابله با آن روش های مختلفی وجود دارد که ما در اینجا می خواهیم سه روش را به شما معرفی کنیم.

۱- نصب و فعال سازی افزونه امنیتی و کپچا

افزونه Akismet افزونه ای می باشد که به عنوان اولین افزونه های نصب وردپرس بوده، این افزونه مقداری محدودیت برای شما ایجاد می کند اما نگران نباشید می توانید از افزونه های مانند Google Captcha و Captcha Plus استفاده کنید، با نصب و فعالسازی این افزونه های می توانید تا حدی مانع از ورود اسپم ها به بخش نظرات شوید.

 

۲- کوکی در دیدگاه ها

افزونه Cookies for comments یک افزونه بسیار فوق العاده ای می باشد که این نیز مانع از ورود اسپم ها به وب سایت شما شده و از ایجاد دیدگاه های اسپم جلوگیری می کند، اما متاسفانه افراد کمی از چنین افزونه ای باخبرند و از آن استفاده می کنند. در واقع این افزونه کارکرد این افزونه به این صورت می باشد که این افزونه تصاویری را به منبع وب سایت شما صاافه می کند، زمانی وب سایت شما در مرورگر بارگزاری می شود فعال شده و حالت دفاعی برای دیدگاه های اسپم در وردپرس و سایر بخش ها ایجاد می کند.برای نصب و فعال سازی آن نیاز به دانش خاصی نیست فقط کافیه افزونه را از مخزن اصلی وردپرس نصب و فعال سازی کنید و با خیال راحت به فعالیت خود ادامه دهید.

 

۳- لینک های Nofollow در دیدگاه

همان طور می دانید کاربرانی که دارای وب سایت می باشد در زمان ارسال دیدگاه از لینک هاییی در بخش دیدگاه های استفاده می کنند که شما از سالم بودن این لینک های اطلاعی ندارید! بنابراین برای اینکه مشکلی پیش نیاد یا باید تمامی لینک ها را حذف کنید یا از امکان Nofollow کمک بگیرید، در اینجا شما می توانید با کمک افزونه Ultimate nofollow تمامی لینک های موجود در بخش نظرات سایت خود را به صورت Nofollow درآورید و با اینکار مانع از به وجود آمدن دیدگاه های اسپم در وردپرس خود شوید.

 

نتیجه گیری

اسپم‌ها را حتما جدی بگیرید و راحت از کنارشان عبور نکنید. همین اسپم‌ها باعث از بین رفتن تدریجی وبسایتتان در بخش‌های مختلف خواهد شد. مطمئنم با این سه‌روش به راحتی می‌توانید با دیدگاه‌های اسپم در وردپرس بجنگید و مانع ورود آن‌ها شوید.

از کجا شروع کنم؟

دوست گرامی قبل از هر اقدامی برای راه اندازی وی سایت، اگر یکی از محصولات ما انتخاب شماست یا اگر مدیر یک وب سایت هستید حتما باید مباحث زیر را به عنوان یک مدیر وب سایت مطالعه بفرمایید که نسبت به رقبای خود برتری داشته باشید، موارد زیر را به ترتیب مطالعه بفرمایید.

دیدگاه‌های این نوشته

  1. […] اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “به سه روش از دست دیدگاه های اسپم راحت بمانید” را مطالعه […]