با سلام و احترام.
فردی که وارد سایت آلفاتم می شود مطمئنا می خواهد سایتی برای شروع یک فعالیت ایجاد کند، اولین سوالی که پیش می آید سایتی که می خواهید ایجاد کنید یا دارای یک یا چند صفحه ثابت (استاتیک) می باشد یا ممکن است در طول روز یا هفته مطالب جدید در سایت ارسال کنید(پویا). اگر یک یا چند صفحه ثابت دارید شما باید یکی از محصولات قالب HTML را دریافت کنید اما اگر به دنبال ایجاد یک سایت با بروزرسانی مدام دارید باید به دنبال محصولات سیستم مدیریت محتوا وردپرس باشید.

سوال اول: HTML چیست؟

عبارت HTML ( اچ تی ام ال ) مخفف Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است. Html زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و کلیه کدهای صفحه اعم از طرف سرور و طرف مشتری در نهایت به کدهای HTML تبدیل شده و توسط مرورگر نمایش داده می شوند.

سوال دوم: سیستم مدیریت محتوا وردپرس چیست؟

وردپرس، یک سیستم سایت ساز و پکیج راه انداز وب سایت و وبلاگ (از هر نوع و هر مدل است) که به صورت رایگان شما می توانید آنرا از طریق وب سایت رسمی وردپرس (فارسی یا انگلیسی) دانلود کرده و بر روی فضای اینترنتی خود نصب کنید (فضای اینترنتی همان فضایی است که سایت شما و محتویات آن بر روی آن فضا قرار میگیرد) و سپس وب سایت خود را به طور کامل با جزئیات و امکانات متفاوت و طرح دلخواه بر روی آن راه اندازی کرده و مطالب و بخشهای مختلف سایت را خودتان مدیریت کنید.

 

 

در حال بروزرسانی …

از کجا شروع کنم؟

دوست گرامی قبل از هر اقدامی برای راه اندازی وی سایت، اگر یکی از محصولات ما انتخاب شماست یا اگر مدیر یک وب سایت هستید حتما باید مباحث زیر را به عنوان یک مدیر وب سایت مطالعه بفرمایید که نسبت به رقبای خود برتری داشته باشید، موارد زیر را به ترتیب مطالعه بفرمایید.