با سلام و احترام خدمت دوستان عزیز.

در این مطلب قصد داریم روش عیب یابی در پوسته و افزونه های وردپرس را به شما آموزش دهیم، همان طور می دارید بسیاری از افراد برای اینکه مشکلات موجود در قالب یا افزونه های وردپرس را پیدا کنند باید خط به خط کنترل و بازبینی کنند اما وردپرس برای این موارد امکانات خوبی در اختیار شما قرار داده است.
شما با اضافه کردن کدهایی که در ادامه به صورت کامل آموزش آن را در اختیار قرار خواهیم داد به راحتی می توانید خطا ها در داخل سرور بدون اینکه برای سایر بازدیدکنندگان سایت قابل نمایش باشه دریافت کنید.
نکته: برای استفاده شما باید این کدها را در فایل wp-config.php در پوشه اصلی وردپرس قرار دهید.

کدها و آموزش هر قطعه کد به شرح زیر می باشد:
۱- کد زیر برای نمایش خطاها در تمامی صفحات سایت می باشد عیبی این کد دارید بعد از فعالسازی تمامی خطاهای سایت برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده می باشد، اما اگر می خواهید خطاهای وردپرس بعد از فعالسازی کد زیر برای عموم قابل نمایش نباشد ادامه آموزش را دنبال کنید، ضمنا دقت کنید زیر به صورت پیش فرض در فایل wp-config.php وردپرس قرار دارد اما سایر کدها در ادامه آموزش باید به صورت دستی قرار داده شود.

// Enable WP_DEBUG mode
define( ‘WP_DEBUG’, ture );

۲- در کد زیر شما می توانید تمامی خطاها را به جای نمایش در صفحات سایت به صورت یک لاگ معتبر در مسیر wp-content/debug.log ذخیره و در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

// Enable Debug logging to the /wp-content/debug.log file
define( ‘WP_DEBUG_LOG’, ture );

۳- در مورد کد زیر باید خدمت شما عرض کنیم توصیه شده که این حالت غیرفعال باشد تا از نمایش آن در صفحه اصلی جلوگیری شود.

// Disable display of errors and warnings
define( ‘WP_DEBUG_DISPLAY’, false );
@ini_set( ‘display_errors’, 0 );

۴- ک زیر ایرادات خروجی سرور از هر نوعی برای پردازش پوسته و افزونه و حتی وردپرس را برای شما ذخیره و نمایش می دهد.

// Use dev versions of core JS and CSS files (only needed if you are modifying these core files)
define( ‘SCRIPT_DEBUG’, ture );

۵- کد زیر که بیشترین کاربرد را دارد در مواقعی کاربرد دارد که از سوی پشتیبانی سرور شما را متهم به مصرف بالای پردازش کوئری ها می کنند که با فعال کردن این خط کد به شما کمک می کند که متوجه شوید که میزان مصرف از سمت شما از افزونه های و پوسته چه مقدار می باشد.

define( ‘SAVEQUERIES’, ture );

نکته: دقت داشته این بخش نباید بیش از حد مصرف شود و فقط برای بررسی موفق ۱۲ ساعته یا ۳ تا ۷ روزه فعال شود سپس بعد از بررسی موارد حتما غیرفعال شد.

تمای این موارد به صورت لاگ در مسیر wp-content/debug.log ذخیره خواهد شد.
اگر سوالی دارید و یا می خواهید به این آموزش مطلبی اضافه کنید از بخش نظرات می توانید در این زمینه به ما کمک کنید.

از کجا شروع کنم؟

دوست گرامی قبل از هر اقدامی برای راه اندازی وی سایت، اگر یکی از محصولات ما انتخاب شماست یا اگر مدیر یک وب سایت هستید حتما باید مباحث زیر را به عنوان یک مدیر وب سایت مطالعه بفرمایید که نسبت به رقبای خود برتری داشته باشید، موارد زیر را به ترتیب مطالعه بفرمایید.