در برخی مواقع در محصولاتی که در فروشگاه قرار داده شده همانند محصولاتی که برای فروش فایل می باشد به دلیل محدودیت در سایز آپلود فایل در وردپرس از طریق بخش بارگذاری رسانه، آپلود فایل ناموفق می‌شود. ما در این آموزش به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید حداکثر اندازه آپلود فایل را در وردپرس به راحتی افزایش دهید تا این مشکلات برطرف شود. در واقع با اینکار دیگر با محدودیتی برای بارگذاری تصاویر و فایل‌ها مواجه نخواهید شد.

به طور مثال اگر یک محصول فروش فایل مثال بزنیم در محصول زیر اگر بخواهید فایل های با حجم بالا برای فروش قرار دهید باید این مقاله را مطالعه کنید و آموزش را انجام دهید که بتوانید فایل ها با حجم بالا را از مسیر رسانه وردپرس مستقیم بارگزاری کنید.

 

در این آموزش قصد داریم موارد زیر را بررسی کنیم:

  • نحوه بررسی حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس
  • روش‌های افزایش حجم آپلود در وردپرس یا php.ini در وردپرس

 

نحوه بررسی حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس

برای بررسی حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس می توانید در مسیر زیر همانند تصویر زیر مشاهده کنید:

پیشخوان > رسانه > افزودن

 

همان طور می بینید در تصویر بالا حداکثر اندازه پرونده برای بارگزاری ۱ گیگابایت می باشد اما معمولا به صورت پیش فرض برای وردپرس ۲ مگابایت می باشد که برای این اندازه تقریبا کار خاصی نمی‌توان انجام داد و محدودیت زیادی پیش روی ماست.

در ادامه روش های افزایش اندازه پرونده برای بارگزاری را به شما آموزش خواهید داد.

 

۱) در این روش با استفاده از ویرایش فایل فانکشن:

در این روش شما می توانید با افزودن قطعه‌ کد زیر به فایل functions.php قالب سایت، می‌توانید حجم آپلود را در وردپرس افزایش دهید.

 

۲) در این روش ایجاد یا ویرایش فایل php.ini در وردپرس

در این روش شما باید با استفاده از FTP به پوشه اصلی سایت وردپرس رفته یا با استفاده از برنامه مدیریت فایل به حساب کاربری هاست سی پنل خود دسترسی پیدا کنید. در بیشتر موارد اگر از یک میزبان اشتراکی استفاده می‌کنید، در این صورت فایل php.ini را در فهرست خود مشاهده نمی‌کنید. اگر این فایل موجود نبود، سپس فایلی را با نام php.ini ایجاد کنید و آن را در پوشه ریشه سایت بارگذاری کنید. در آخر کد زیر را به فایل php.ini در وردپرس اضافه کنید.

بسیاری از کاربران از این روش استفاده می‌کنند. در اینجا حجم آپلود فایل به ۶۴MB افزایش یافته است و اگر مقدار ۶۴ MB کار نمی‌کند از مقدار ۱۰MB استفاده کنید.

 

۳) روش بعدی ویرایش فایل htaccess.

در این روش با تغییر فایل htaccess. در پوشه اصلی می توانید به راحتی حجم آپلود را در وردپرس افزایش دهید، برای ویرایش فایل ابتدا باید فایل htaccess. را انتخاب و سپس قطعه کد زیر را در آن قرار دهید:

 

۴) ویرایش فایل wp-config.php

راه دیگر برای آپلود فایل‌ها بدون محدودیت در وردپرس، تعریف پارامتر اندازه در فایل wp-config.php است. برای انجام این کار، با استفاده از SSH یا FTP به دایرکتوری اصلی خود دسترسی پیدا کنید و فایل wp-config.php را برای ویرایش انتخاب نمایید.

 

۵) افزایش اندازه آپلود در سایت­‌های چندگانه

اگر در حال راه اندازی سایت‌های چندگانه یا وردپرس شبکه هستید، از طریق تنظیمات پنل مدیریتی برای تغییر اندازه آپلود فایل در وردپرس اقدام کنید. این مقدار افزایش بستگی به تنظیمات سرور شما دارد. اگر سرور شما روی ۲۰ مگابایت تنظیم شده باشد، نمی­‌توانید اندازه آپلود فایل وردپرس را به ۲۵MB افزایش دهید.

 

۶) در این روش با استفاده از افزونه Increase Max Upload File size

گاهی اوقات به دلیل سختی کار در ویرایش فایل ها افراد موافق روشهای قبل نیستند بنابراین تصمیم گرفتیم برای راحتی کار افزونه ای برای افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس می توانید از افزونه Increase Max Upload File size استفاده کنید.

از کجا شروع کنم؟

دوست گرامی قبل از هر اقدامی برای راه اندازی وی سایت، اگر یکی از محصولات ما انتخاب شماست یا اگر مدیر یک وب سایت هستید حتما باید مباحث زیر را به عنوان یک مدیر وب سایت مطالعه بفرمایید که نسبت به رقبای خود برتری داشته باشید، موارد زیر را به ترتیب مطالعه بفرمایید.